Kim jest fotograf rodzinny?

Fotograf rodzinny dokumentuje życie i ważne wydarzenia w rodzinie. Bycie fotografem rodzinnym czy to swojej rodziny czy innych rodzin to wielki przywilej i zaszczyt a zarazem duża odpowiedzialność.

Przeglądałem ostatnio zdjęcia, które wykonałem swojemu tacie w przeszłości. Patrzyłem również na archiwalne zdjęcia, wykonane rodzeństwu w różnych etapach Ich życia. Wydawało mi się, że to wszystko było zaledwie kilka dni temu, nie tak dawno. Okazuje się, że czas płynie strasznie, strasznie szybko. Zdziwiłem się gdy odkryłem, że niektóre zdjęcia były zrobione 12 lat temu. Każda chwila w naszym życiu jest jedyna, ulotna i niepowtarzalna.

Mam także takie stare rodzinne zdjęcie, kolorowe, z lat dzieciństwa. Ja i młodszy brat siedzimy na kucyku, po jednej stronie kucyka stoi mój starszy brat, a po drugiej stronie kucyka nasza Babcia. W oddali sklep Pewex. Jest to jedyna fotografia, na której zostaliśmy uwiecznieni z babcią. Bardzo się cieszę, że jakimś cudem to zdjęcie przetrwało.

Jako fotograf rodzinny z kilkunastoletnim doświadczeniem mogę śmiało powiedzieć, że dziś zdjęcia mają dla mnie wyjątkową wartość. Szczególnie gdy patrzę na takie fotografie jak ta opisana powyżej.

To wspaniałe móc fotografować historie rodzin i ich życie na przestrzeni lat. Zawsze bardzo się cieszę, gdy ponownie spotykam rodziny przy okazji kolejnych, ważnych wydarzeń w ich życiu. Doceniam także zaufanie którym mnie darzą, dzięki któremu mogę tworzyć dla nich jeszcze piękniejsze zdjęcia.

Dlatego, nie zamierzam opisywać 5 czy 10 powodów dla których warto zrobić sesję rodzinną i dlaczego warto dokumentować różne etapy w naszym życiu, oraz życiu naszych najbliższych. Mam nadzieję, że jest to oczywiste, że takie zdjęcia będą w przyszłości bezcenną pamiątką dla nas i naszych dzieci.

Chciałbym natomiast skupić się na najbardziej ciekawych momentach w życiu rodziny, w których warto pomyśleć o uwiecznieniu ich przez Waszego fotografa rodzinnego.

Sesja noworodkowa

Narodziny dziecka to często moment w którym decydujecie się na pierwsze zdjęcia rodzinne. Od teraz Wasze życie nabiera innego tempa. Z każdym nowym dniem czeka na Was wiele ekscytujących i pięknych, wspólnych chwil. To dobry moment by zacząć fotografować Waszą rodzinę.

Sesja rodzinna noworodkowa
Sesja rodzinna noworodkowa
Sesja rodzinna noworodkowa

Zdjęcia z Chrztu Świętego

Chrzest – jak również przyjęcie urodzinowe na 1 roczek. To często moment w którym spotyka się spora część rodziny i znajomych. Fajnie uwiecznić te chwile na zdjęciach! Strasznie lubię fotografować rodziny gdzie spotyka się kilka pokoleń!

Fotografia rodzinna zdjęcia na chrzcie
Fotografia rodzinna zdjęcia na chrzcie

Sesja – dzień z życia rodziny

Sesja rodzinna – Dzieci rosną bardzo szybko, praktycznie z roku na rok zmieniają się czasem nie do poznania! Dlatego obecnie bardzo popularna jest sesja rodzinna, która ma na celu dokumentowanie Waszego dnia takim jakim jest. Często taka sesja nazywana jest lifestylową, bądź dzień z życia itd. To ważne, by oprócz uroczystości nie zapominać robić zdjęć z normalnych czynności każdego dnia. Uwielbiam spędzać czas z rodzinami i fotografować w trakcie dnia.

Niepozowane zdjęcia rodzinne często są tymi, które lubimy najbardziej. Są one prawdziwe, pokazują emocje jak również przywołują wspomnienia o danym miejscu, czasie, oraz zdarzeniu.

Kiedy i gdzie najlepiej zrobić taką sesję rodzinną? Tu nie ma żadnych ograniczeń.

Może to być wolny weekend, czy dzień w tygodniu jeżeli macie akurat wolne od pracy. Zdjęcia rodzinne mogą być wykonane zarówno w domu jak i w dowolnym innym miejscu.

Rodzinny dom jest dobrym miejscem by zacząć sesję, ponieważ Wasze dzieci czują się tam dobrze i bezpiecznie. Obecność fotografa nie będzie dla nich problemem. Sesję można kontynuować w dowolnym tak naprawdę miejscu. Może to być park, ulice miasta, bądź inne Wasze ulubione miejsce. Dobrze jest wybrać takie miejsce które lubią Wasze dzieci. Mamy wtedy pewność że będą w dobrym nastroju i humorze.

Fotograf rodzinny, sesja rodzinna
Fotograf rodzinny, sesja rodzinna
Fotograf rodzinny, sesja rodzinna

Zdjęcia Komunijne

Komunia święta – to czas gdy Wasze dzieci prawdopodobnie ostatni raz chętnie pozują i nie zwracają za bardzo uwagi że są fotografowane. Następne lata to czas młodzieńczego buntu.

Fotograf na komunie Śląsk

Ale oczywiście nadal są sposoby by przekonać nastolatka, że sesja z rodzicami nie musi być nudna i że warto takie zdjęcia zrobić. Tym bardziej, że w czasach w których żyjemy nastolatkowie potrzebują super portretów na facebooka czy instagram, dlatego sesja rodzinna to idealna okazja by przy okazji zrobić sobie profesjonalne zdjęcie.

Grupowa sesja rodzinna w plenerze
Grupowa sesja rodzinna w plenerze

Sesja z okazji rocznicy ślubu

Rocznica ślubu – nie zapominajcie również o sobie. Rocznice ślubu to również odpowiedni moment by sprawić sobie prezent w postaci zdjęć. Pięknie jest patrzeć na pary z wieloletnim stażem małżeńskim, gdzie ich uczucie z każdym rokiem jest jeszcze bardziej mocniejsze.

Sesja fotograficzna z okazji rocznicy ślubu

Mam również wielką nadzieję, że gdy Wasze dzieci wyfruną z gniazda, to tradycja robienia zdjęć i dbania o rodzinną pamiątkę zostanie w nich zaszczepiona na tyle mocno, że od teraz to one zadbają by fotograf rodzinny był zawsze obecny podczas Waszych wspólnych spotkań, kontynuując wykonywanie zdjęć tworzących Waszą piękną, fotograficzną, rodzinną historię.

Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk
Fotograficzna sesja rodzinna Śląsk

Jeżeli chciałbyś bym wykonał zdjęcia rodzinne dla Ciebie i Twojej rodziny to pisz śmiało. Jestem pewien, że uda nam się stworzyć niesamowitą pamiątkę.

Jeżeli chciałbyś zobaczyć więcej zdjęć z sesji rodzinnych zajrzyj tutaj: Fotografia rodzinna